Як компанія використовує енергію сонця, береже довкілля і заощаджує кошти

Ще під час проектування нашого молокопереробного комплексу був поставлений жирний акцент на тому, що підприємство працюватиме, використовуючи джерела відновлювальної енергії. Відштовхуючись від цього, для обігріву приміщень вирішили встановити котельню, яка працює на пелетах. А на даху комплексу – спорудили сонячні колектори. Вони забезпечують підігрів води, яку підприємство використовує для побутових потреб.

Котельня Villa Milk

«Виробляти екологічно чисту енергію сонця для потреб виробництва – це вже не просто мода, а вимога сьогодення, особливо для таких екодружніх компаній, як наша, – відзначає інженер-енергетик ТОВ «Villa Milk» Сергій Кириценко. – Сонячні колектори, які встановлені на даху виробничого цеху, ми використовуємо передусім для підігріву води. Вони дозволили повністю відмовитися від традиційних джерел енергії на користь сонця».

Сонячні колектори

Енергія сонця дозволяє підприємству дотримуватися екологічних принципів і не шкодити довкіллю, відзначає інженер-енергетик. Вдале місце розташування заводу, рівна ділянка, прямі промені сонця – все це дозволяє генерувати електроенергію практично безкоштовно.

Насосна система

«Принцип дії наших сонячних колекторів близький до того, що використовується в сонячних панелях для генерування електроенергії. Вони мають високу здатність максимально використовувати сонячну енергію для нагріву, – продовжує він. – Буквально за кілька сонячних годин вода у резервуарі може доводитися до температури кипіння. Навіть взимку, зважаючи на цьогорічні погодні умови, температура в системі підтримувалася на рівні 55 градусів. Для запобігання закипання встановлений спеціальний «контролер». Резервуар, у свою чергу, за конструкцією подібний до термоса й здатен утримувати температуру води упродовж тривалого часу, що також сприяє економії електроенергії».

Термос-резервуар

Усе це дозволяє підприємству заощаджувати кошти. У теплу пору року підігріти 2 тонни води до 90 градусів за Цельсієм обходиться в 2 грн на добу – приблизно стільки коштує електроенергія, яку використовує насос. Тому, якщо врахувати, що електроенергія та газ постійно дорожчають, то сонячні колектори на даху Villa Milk стали виправданою інвестицією в екологічно-економічну безпеку компанії.

Комплекс Villa Milk