Роботизований молочний комплекс європейського зразка із завершеним циклом виробництва молочної продукції – це одна з переваг нашої компанії. На сьогодні молочна ферма Villa Milk утримує 707 тварин, із них дійного стада – 338 голів. Формула рентабельності молочної ферми базується на трьох китах. Це сучасні технології, збалансовані корми та селекція молочних корів голштинської породи. Про це https://agrotimes.ua/ розповів директор АФ «Україна – О», співзасновник компанії Villa Milk Михайло Федчишен.

молочна1

Молочна інновація в дії – це роботизовану фермі, на якій встановлене найсучасніше обладнання компанії «ДеЛаваль». На ній перебуває в процесі доїння 144 голови ВРХ. Встановлено дві станції для стаціонарного доїння, де працюють два роботи-дояри. Усі виробничі процеси повністю автоматизовані, керувати ними можна як безпосередньо на місці, так і віддалено. Робот-дояр фіксує величезну кількість даних за кожне доїння і від кожної корови. Оброблені й проаналізовані за допомогою спеціальних алгоритмів.

«На молочній фермі тварини утримуються безприв’язно, у вільному доступі їжа, вода та масажери. Лунає класична музика. У такій атмосфері надої від кожної корови лише за перший рік роботи роботизованого комплексу зросли на 5–6 л. Нині продуктивність однієї тварини складає в середньому 26 л на добу. На сьогодні від роботизованої ферми Villa Milk надходить найчистіша сировина. Показник – 20–30 тисяч бактерій на кубічний сантиметр. Це – молоко екстракласу навіть по європейськими стандартами», – відзначив Михайло Федчишен.

молочна

Корів годують спеціально підібраним, збалансованим раціоном, який складається із сінажу, фуражу (овес, пшениця, ячмінь), соковитих кормів, а також вітамінів. Та найбільшу частку у раціоні корів займає кукурузник силос – до 30 %. Його виробляють із гібридів кукурудзи з довгим періодом вегетації та високим ФАО.

Крім того, молочна компанія нарощує селекцію молочних корів голштинської породи. Вони мають високу продуктивність молока, що при належному догляді та сучасному обладнанні дозволяє компанії збільшувати валове виробництво молока. Тому автоматизована система доїння роботами-доярами, збалансовані багатокомпонентні корми і правильна підбір селекції корів гарантує збільшення продуктивності молочної ферми до 30 %.