Як живуть і почуваються телята на молочні фермі Villa Milk?

За минулий рік на молочній фермі Villa Milk народилося 295 телят голштинської породи. Цього року наші щасливі корівки привели ще 17 малюків. Зараз у тваринному комплексі утримуються телята різного віку. Їх ділимо за віковими категоріями, оскільки кожна вимагає особливого підходу до харчування.

телята

За словами головного зоотехніка молочної ферми Олега Мікулінського, до 3 днів  від народження телят випоюються молозивом. І відокремлюють від мами у спеціальну індивідуальну клітку. У власних апартаментах малеча перебуває до 63 днів від народження. Увесь цей час вони п’ють цільне молоко, хто скільки захоче, і їдять 100 % гранолу. Потім з «яслів» телята переходять у «середню групу». Її формують відповідно до віку: 60–120 днів від народження, 120–180 днів, 180–250 днів. Годують тварин високоякісним кормом, який виробляється за власною рецептурою.

тетята

«Наші телята страшенно цікаві та товариські, і дуже люблять демонструвати свої телячі ніжності. Вони абсолютно ручні, мають гарний апетит та настрій. Зокрема ті, які живуть вже не по одному, а в групах, – розповідає зоотехнік. – Для годівлі використовуємо мікс поживних кормів. Беремо у відповідних пропорціях сінаж, силос, солому, соєвий і соняшниковий шрот, крейду, сіль, вітамінні комплекси тощо. Все це перемішується у кормоміксі і роздається кілька разів на день. Телята ситі і задоволенні. Мають можливість як утримуватися у тваринному комплексі, так і прогулюватися на свіжому повітрі, перебуваючи в загоні».

У «старшій групі» теличок відділяємо від бичків. Дівчатка готуються стати мамами, а хлопчиків залишаємо на відгодівлю. Коли бички набирають щонайменше 4 ц – продаємо.

Детальніше про молочну ферму за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Di3pdv3_IHA і https://villamilk.com/villa-milk/