Дві агрофірми у Вінницькій області об’єднали кошти і побудували невеликий молокозавод Villa Milk

завод «Villa Milk»49

Підприємство виросло з «нуля» у селі Каташин Чечельницького району поруч із раніше закинутою фермою. Її реконструювали після багатьох років простою. Новий завод — через дорогу від ферми, на відстані 60 метрів. Видоєне молоко одразу надходить на переробку. Потужність невелика — п’ять тонн на добу. А ще запроваджують молочний туризм.

— У нас все своє — пасовище, корми, стадо, а тепер ще й переробка, — розповів «Голосу України» керівник агрофірми «Ольгопіль» депутат Вінницької облради Павло Каленич. — Навіть на доставці економимо: автомобіль з цистерною переїхав через дорогу — і вже на заводі. Головне для нас — якість. Точніше, виробляти таку продукцію, якою нас пригощали в дитинстві батьки чи бабусі, коли ставили на стіл молоко, сир чи сметану від власної корівки.

завод «Villa Milk»25

За словами співрозмовника, на їхньому невеликому підприємстві досягти якості простіше, ніж на потужних молокозаводах. Як він стверджує, на жоден з них молоко не доставляють у такі короткі терміни, як у Каташині. І сировина у них від різних постачальників. Контролювати якість у такому випадку складніше, ніж тоді, коли беруть молоко з однієї ферми.

— Наше молоко на сто відсотків якісне, ніким не фальсифіковане, — наголошує Павло Каленич. — Доїння корів автоматизоване. Та й немає сенсу обманювати самих себе. Вірю в те, що саме завдяки якості нашу продукцію належно оцінить споживач.

завод «Villa Milk»068

Багато людей готові платити більше заради того, щоб мати натуральні вироби.

Молоко, масло, кефіри, йогурти класичні і з наповнювачами, ряжанка, сметана, бринза, м’які та кисломолочні сири — таку продукцію виготовляють на сільському молокозаводі. За словами співрозмовника, невдовзі з’явиться ще два види молока — пряжене та спеціально підготовлене до кави. Треба бачити, на якому обладнанні та за якою технологією виготовляють сільські молочарі свою продукцію.

Доїльні апарати «під’їжджають» до корівок

На тваринницькій фермі запозичили технологічний досвід у тваринників Швеції. Від колишнього приміщення старими залишилися тільки стіни. Обладнання сучасного рівня. Як розповіла одна з працівниць, доїльні апарати «під’їжджають» до корівок після натискання кнопки. Залишається тільки під’єднати до тварини.

завод «Villa Milk»041

Під час перебування у Швеції на тваринницьких комплексах вінничани почули схвальні відгуки на адресу обладнання для молокозаводу. Їм показали його роботу на одному з молокопідприємств. Побачене вразило. Павло Каленич разом з Михайлом Федчишеним, партнером, який раніше працював в агрофірмі «Ольгопіль», а нині очолює сільгосппідприємство «Україна О» в Каташині, вирішили придбати таке само обладнання. Воно виявилося ще більше удосконаленим.

— Річ у тім, що ми придбали для заводу технологію останньої розробки, — уточнює Павло Каленич. — Шведи купували раніше, тому їхня технологія, якщо порівнювати з нашою, уже застаріла.

Процес сквашування — в окремій пляшці

Співрозмовник декілька разів наголошує, що під час проектування і будівництва заводу взяли до уваги вимоги міжнародних стандартів у сфері якості та безпеки харчових продуктів.

На підприємстві два виробничі цехи. В одному виробляють кисломолочну продукцію, в іншому — тверді та м’які сири. Є приміщення для прийому сировини, окремо — для готової продукції.

— Наша кисломолочка «жива», — розповідає директор заводу Віталій Істратов (на знімку ліворуч). — Ми відмовилися від звичного резервуарного способу приготування кефірів, йогуртів. Виробляємо за термостатною технологією. Процес сквашування і дозрівання відбувається без консервантів у тарі, в якій потім продаємо. Така продукція — кефіри, йогурти — має цілісну структуру і насичений смак.

завод «Villa Milk»13

Привезли робота і чекають туристів

Майже всі працівники на новому підприємстві — місцеві жителі. Працевлаштовані через Службу зайнятості населення. Технолога на виробництво також направила ця Служба. Невдовзі шукатимуть фахівців на ще одну ферму, реконструкція якої триває у Каташині.

Нині у господарстві налічується майже п’ятсот голів ВРХ, половина з яких — дійне стадо. Для збільшення випуску продукції потрібне додаткове поголів’я. Як пояснили у господарстві, на реконструйованій фермі буде ще більше автоматизованих процесів порівняно з нинішньою. Робиться це для того, щоб мінімізувати людський фактор при доїнні корів. Уже придбали роботокомплекс.

завод «Villa Milk»50

Так сталося, що у Каташині дуже мало залишилося корів у сільських дворах. Люди приходять на завод купити молоко.

— Ще під час проектування заводу задумали організовувати молочний туризм, — каже Павло Каленич. — Звучить дивно. Розумію. Бо ніхто такого не робить. А ми спробуємо.

Завод за сучасними технологіями

Заводське приміщення розділено на дві половини. В одній — виробнича зона, в іншій — сучасні готельні кімнати. Вікна виходять на поле, де заготовляють корми, а також на тваринницьку ферму, де видно корівок, чути їхнє «мукання». Чим не екзотика для міського жителя?

завод «Villa Milk»040

Співрозмовник нагадує, що село Каташин розташоване на території Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». Саме цей чинник сприяв тому, що «молочне» село без проблем внесли у туристичний маршрут Вінницької області. Туристам показуватимуть процес приготування натуральної молочної продукції. Даватимуть можливість дегустувати її.

— Готові також працювати з аграрними вишами, — додає Павло Каленич. — Приймати на практику студентів. Спільно з науковцями вдосконалювати виробничо-технологічні процеси.

завод «Villa Milk»046

Джерело: http://www.golos.com.ua