На молочній фермі компанії Villa Milk триває заготівля сіна

Сіно – цінний вид корму. У раціоні годівлі молочних корів він має становити не менше 15–20 %. Доведено, що цей вид корму в жодному разі не можуть замінити інші корми. Відтак на молочні фермі компанії Villa Milk процес заготівлі сіна називають справжнім мистецтвом. Адже це відповідальна і досить клопітка справа. Від того, як вчасно будуть виконані всі етапи заготівлі сінажу, залежить поживність корму, а відтак рентабельній молочної ферми та об’єми надоїв.

сіно1
Яксне сіно – смачне молоко

«Якісні корми – запорука високих надоїв молока та здоров’я усього поголів’я, – відзначає директор АФ «Україна – О», співзасновник компанії Villa Milk Михайло Федчишен. – Сіно – це цінний компонент раціону, джерело протеїну, енергії, макро- та мікроелементів. У сіні, як в ніякому іншому кормі, збалансований вміст швидкодоступних та повільнодоступних енергії та протеїну. Тому послідовність у кормозаготівельному процес важлива і необхідна».

сіно3
Михайло Федчишен

Це на перший погляд здається, що сіно – це звичайна трава.

Однак насправді це високопоживний вітамінно-білковий корм, який заготовлюється зі спеціальних бобово-злакових тваросумішей. Крім того, заготовлене сіно має відповідати певним вимогам. У ньому має бути не менше 12–14 % протеїну. А також 0,7–1,3 – кальцію, 0,5–0,7 % – фосфору, потрібні амінокислоти, вітаміни, макро- й мікроелементи. За зоотехнічними нормами, в одній кормовій одиниці має бути не менше 110–115 г перетравного протеїну. В якісному сіні має бути не більше 17 і не менше 12 % вологи. Воно мусить містити велику кількість листків та мати приємний сінний запах.

сіно4
Збалансованість кормів має відповідати нормі

«Заготівля вітамінно-білкового сіна для наших корівок відбувається винятково на власних полях господарства сучасною кормозбиральною технікою, – акцентує увагу Михайло Федчишен. – Сінозаготівельний процес розпочався ще в середині травня. Наразі триває заготівля сінажу і інтенсивно заготовляється силос. Крім того, тваринні комплекси забезпечуються якісними гранульованими кормами. Адже харчування корівок має бути збалансованим та різноманітним».

сіно6
Ситі і задоволені

Він додає, що заготівля сіна влітку – це гарантія того, що корова взимку буде сита. Крім того, його споживання  надзвичайно позитивно впливає на фізіологію, здоров’я та розвиток тварин у молодому віці. Збільшення частки високоякісного сіна в раціоні корови – це, автоматично, збільшення вмісту білка у молоці.