«Бізнес повинен бути в гармонії з красою, культурою та духовністю. Особливо у селі» – з таким кредо живе і працює знаний на Вінниччині господарник Павло Каленич, давній друг газети «День». Понад двадцять років він очолює агрофірму «Ольгопіль», яка є флагманом, взірцем з розвитку агробізнесу не лише в регіоні, але й за його межами. Цього року підприємство увійшло у ТОП-100 найкращих компаній аграрного сектору України. АФ «Ольгопіль» визнали кращою у номінації «Модернізація виробництва». І не даремно. Нещодавно в агрофірмі збудували механізований і сертифікований елеватор, який може вмістити 22 тисячі тонн зерна. Загалом, на підприємстві можуть одночасно зберігати близько 40 тисяч тонн продукції. А навесні компанія запустила високотехнологічну лінію з переробки молока і нині успішно реалізує якісну, натуральну молочну продукцію під  брендом ТМ «Villa Milk» на теренах Вінниччини.

«Це унікальний проект – комплекс має завершений цикл виробництва, від ферми до невеликого молокопереробного заводу 60 метрів. Поруч розташований міні-готель «Villa Milk» – це ніби заміський або сільський будинок, у якому можуть оселитися всі охочі та на власні очі спостерігати за всім циклом виробництва молока. Адже з одного боку міні-готелю видно поле, де вирощують і заготовляють корми для корів на фермі, а з іншого – саму ферму та переробний цех. І найголовніше, що цю «віллу молока» завдяки її розташуванню в серці мальовничого Національного природного парку «Кармелюкове Поділля» ми внесли в туристичний маршрут Вінницької області, бо бізнес повинен розвивати сільські території», – коментує Павло Каленич.

Він не на словах знає: щоб успішно господарювати – треба крокувати в ногу із сучасними технологічними рішеннями, знати всі нюанси і обрати найефективніші.

«Серед претендентів на перемогу були і великі агрохолдинги, і невеликі господарства, що ефективно працювали в 2018 році, – продовжує фермер. – Лауреатів визначали у 12-ти номінацій. Все було чесно, бо це незалежний конкурс. До експертної ради уходять редактори авторитетних профільних видань The Ukrainian Farmer, «АгроМаркет», «Наше птахівництво», «Плантатор», «Садівництво по-українськи», а також представники державних установ, галузевих організацій, асоціацій, провідних компаній, що надають аграріям юридичні та консалтингові послуги. Приємно, що вони оцінили нашу роботу. Дали нагороду моїй досвідченій та молодій команді».

Конкурс «Аграрна еліта України» – це всеукраїнський відбір і визнання тих агропідприємств, які зробили крок уперед у розвитку власного бізнесу, досягли значних здобутків у своїй ринковій ніші, застосували у практичній діяльності нові технології. А головне – зробили суттєвий внесок у соціальній сфері, залучили значні ресурси для розбудови інфраструктури території, на якій господарюють.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина