Лайфхак з енергонезалежності від компанії «Villa Milk»

Закінчується опалювальний сезон і пора підводити підсумки першого року роботи нашої енергоефективної котельні, яка працює на агропелетах. Вибір використовувати альтернативні джерела енергії для обігріву приміщення і підігріву води був не випадковим, а добре продуманим. Адже компанія «Villa Milk» у своїй діяльності дотримується екопринципів та світових трендів енергонезалежності. Саме тому при проектуванні молокопереробного комплекту вирішили спорудити автоматизовану котельну на альтернативному опалені. Вона дозволяє мінімізувати шкідливий вплив на довкілля та дає можливість зекономити значні кошти.

Автоматизована котельня

«Наша котельня працює на агропелеті. Усе обладнання повністю автоматизоване, функціонує чітко, як годинник. Оператор тільки слідкує за процесом, – розповідає інженер-енергетик компаніє «Villa Milk» Сергій Кириценко. – Відмовившись від природного газу і використовуючи альтернативне паливо, ми зуміли зекономити майже 80 % коштів, передбачених на обігрів приміщень та підігрів води. Окрім цього, у процесі згоряння пелет виділяється зовсім мало шкідливих газів, а в атмосферу викидається у кілька разів менше СО2, ніж при спалюванні природного газу».

Котел працює на агропелетах

До слова, експерти ринку альтернативного палива зазначають, спалювання 1 тонни соняшникового лушпиння заощаджує близько 500 м куб природного газу. Досвід деяких країн, наприклад Данії, показує, що ефективне використання агропелет є не тільки бажаним екологічно, а й доцільним економічно.

«Наша котельна працює на вітчизняній сировині, тобто ми підтримуємо місцевого товаровиробника, – зауважує інженер-енергетик. – Пелети – продукт переробки соняшника. Лушпиння пресується, гранулюється – і екологічно чисте паливо готове».

Оператор лише слідкує за процесом

Суттєвою перевагою використання агропелет в компанії називають енергонезалежність – заводу не потерпає від підняття ціни на газ, і не відчуває перебоїв у поставці палива. Адже біомаси в України вистачає.