Чи не найризикованішим, але виправданим кроком відомого на Вінниччині господарника Павла Каленича став запуск інноваційного проєкту Villa Milk. Це молочна ферма європейського зразка із завершеним циклом виробництва. Філософія компанії передбачають максимальне скорочення шляху продукції з ферми до споживача. А отже, — високу якість йогурту, сметани чи кефіру, створених із молока найвищої якості, бо доять корів на фермі сучасні роботи.

молочна_інновація
Молочна ферма Villa Milk

Інновація №1 – Роботизована ферма

“Роботизований фермерський комплекс «ДеЛаваль» не має аналогів на пострадянському просторі. Усі всі виробничі процеси повністю автоматизовано, керувати ними можна як безпосередньо на місці, так і віддалено. Робот-дояр фіксує величезну кількість даних за кожне доїння і від кожної корови. Оброблені й проаналізовані за допомогою спеціальних алгоритмів, вони надходять у систему у вигляді простих візуальних звітів. А це дає змогу оперативно ухвалювати управлінські рішення щодо ефективної роботи комплексу”, – розповідає Павло Каленич.

Буквально за 60 м поруч із фермою — молокопереробний завод (потужність обладнання Tessa — 5 тонн молока на зміну). Тож між доїнням і переробкою минає менше як година. Якість продукції ретельно контролюють на всіх етапах виробничого циклу, починаючи від кормів і до тестового контролю готової продукції. Це дало змогу впровадити систему керування якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001 та ISO 22000 й дотримуватися на всіх процесах стандартів харчової безпеки HACCP. У лінійці продукції нині представлено майже 30 найменувань молочних продуктів.

молочна_інновація1
Вільний спосіб утримання на роботизованій фермі

Інновація № 2 – Молочний туризм

Компанія Villa Milk розташована в Каташині, на території Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». Саме цей чинник сприяв тому, що «молочне» село без проблем внесли у туристичний маршрут Вінницької області. Туристам показують процес приготування натуральної молочної продукції, дають дегустувати її.

молочна_інновація2
Затишні готельні номери

Власне, для відвідувачів на території комплексу діє мініготель. Адже Villa Milk — це ніби заміський або сільський будинок, куди можна приїхати відпочити й поспостерігати за виробничими процесами в доїльному залі та на переробному заводі. Крім того, Villa Milk взаємодіятиме з аграрними вишами, беручи на практику студентів. А спільно з науковцями вдосконалює виробничо-технологічні процеси. Тим паче, що на виробництві працюють саме молоді фахівці з тутешніх мешканців. Більшість із них були працевлаштовані через службу зайнятості населення.

молочна_інновація3
Завод, магазин, готель

За матеріалами журналу «Український фермер»