Тільки справжнє молоко, яке насичене корисними бактеріями, може перетворитися на кисле – з грудочками

Користь кислого молока розпізнати ще древні вчені в епоху Античності. Перший опис цього молочного продукту здійснив античний історик Геродот, вказавши на його цілющі властивості. З того часу і по сьогодні кисломолочні продукти вважаються найкориснішими продуктами, які подарувала людині природа.  Вони містить вітаміни, мікроелементи та живі бактерії. Однак не з кожного молоко, яке представлене на полицях у супермаркетах, можна зробити кисле молоко. Адже скисає тільки те молоко, яке містить активні корисні бактерії. Саме вони перетворюють цукор (лактозу) в молоці на кислоту і стають причиною згортання білка, від чого молоко стає кислим, густим і виділяє сироватку.

кисле молоко1

“Як би дивно це не звучало, але молоко, яке вчасно не поставили у холодильник і воно від того скисло, зовсім не зіпсувалося, – пояснює технолог компанії Villa Milk Оксана Романова. – Воно також корисне. При його вживанні організм отримує у достатній кількості природний білок. Кисломолочні продукти запобігають розвитку хвороботворних мікроорганізмів у внутрішніх органах людини. Крім того, допомагають зміцнити імунітет, а також запобігають виникненню дисбактеріозу та розвитку багатьох хвороботворних мікроорганізмів”.

кисле молоко2

Однак не слід асоціювати кисле молоко з кефіром. Хоча ці молочні продукти і мають схожий кислуватий смак, на цьому їх спільні риси завершуються. Кефір виготовляють з пастеризованого молока, додаючи в нього спеціальну закваску. Її ще називають «кефірним грибком», яка містить біфідобактерії і дріжджі. А у кислому молоці усі процеси бродіння відбуваються природнім шляхом. З плином часу та шляхом потрапляння в молоко мікроорганізмів з навколишнього середовища воно скисає.

Та не кожне молоко із супермаркету може скиснути і мати потрібну консистенцію – грудочки. Тому для приготування кисляка у домашніх умовах варто віддавати перевагу тому, яке має короткий термін придатності і якісний склад. А краще просто обирати молоко від компанії Villa Milk. У теплі воно за кілька годин може перетворитися на смачний і поживний кисляк – домашній, ніби у бабусі. З нього і млинці і оладки виходять смачні, пухкі і просто суперові.