Для того, щоб молоко в пляшці тримало вказаний термін зберігання, не потрібно в нього щось додавати. Найважливіше – це витримати так званий «холодильний ланцюжок». Що це означає? Шлях транспортування – від корови до холодильника покупця – не повинен підвищуватися вище +4 градусів. Відтак, якщо у магазині з метою економії коштів вимикають на ніч холодильник, або недбайливий співробітник не поспішає виставити продукцію на полицю, залишаючи її довий час на піддоні, то «холодильний ланцюжок» порушиться. І через день-два молоко може зіпсуватися, навіть якщо його вже поставити у хороший холодильник. Адже в нашому молоці збережені живі бактерії і вони сприятимуть процесу скисання.

холодильний ланцюжок

«Як би дивно це не звучало, але молоко, яке вчасно не поставили у холодильник, може досить швидко скиснути, – вже пояснювала технолог компанії Villa Milk Оксана Романова https://villamilk.com/chomu-skysaie-moloko/. – Але навіть скисле, воно також корисне. При його вживанні організм отримує у достатній кількості природний білок. Кисломолочні продукти запобігають розвитку хвороботворних мікроорганізмів у внутрішніх органах людини. Крім того, допомагають зміцнити імунітет, а також запобігають виникненню дисбактеріозу та розвитку багатьох хвороботворних мікроорганізмів».

холодильний ланцюжок

Але що робити, якщо ви хочете не скисле молоко, а свіже. Радимо за наявності чеку звернутися до магазину. Поміняти молоко, але перевіривши його свіжість та пересвідчившись у дотриманні «холодильного ланцюжка». Відповідно до закону про захист прав споживачів, за якість і терміни зберігання продукції несе відповідальність саме торгівля, як галузь. Продавці зобов’язані за першої вимоги поміняти товар, або компенсувати вартість покупки. Детальніше про права споживачів за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text